Рослини

Як я готую квашену капусту в листопаді — мій алгоритм отримання соковитою і хрусткою закуски з приголомшливим смаком

Популярною овочевий закускою, яку прийнято заготовлювати про запас в листопаді, є квашена капуста. Я, як добрий господар, сам готую це багате вітамінами. І капуста у мене завжди виходить білосніжною, соковитою, хрусткою і дуже смачною. Секрет такого успіху криється не тільки в дотриманні рецептури, але й в умінні визначати найбільш підходящий для приготування квашеної закуски день. Цією мудрістю я поділюся з вами у своїй замітці.

Чому готувати страву стоїть у листопаді?

Я ніколи не поспішаю з приготуванням капустяного квашення, а терпляче чекаю листопада. Цей місяць, на мій погляд, ідеальний для приготування закуски.

Справа в тому, що в цей час вже дозріла капуста пізньостигла з щільними, пружними листям, в яких міститься багато цукру і вітамінів. Це найкраща сировина для засолювання.

Я використовую для приготування страви пізню капусту таких сортів, як Слава, Подарунок, Амагер. Добре підходять для засолювання і качани Білоруської, Московської пізньої, Квашенки, Харківської зимової.

Коли квасити капусту в листопаді?

Щоб отримати дуже смачну квашену капусту, я вибираю найбільш підходящий день для приготування закуски. Для цього я вивчаю місячний календар, орієнтуюся на підказки астрологів, іду народної мудрості.

У квашенні капусти важливо все: і сорт овочу і день, в який ви квасите капусту

Наші предки квасили цей овоч тільки за чоловічим днях: понеділках, вівторках і четвергах. Так само роблю і я.

Астрологи рекомендують солити овочі тільки в дні, коли місяць зростає. Вони сприяють кращому бродінню, відмінному смаку і хрускоту страви. Особливо гарні для цієї мети перші 6 діб після молодика.

Як я з’ясував, у листопаді 2021 року нічне світило буде рости з 6 по 18 число. Це означає, що найбільш сприятливі дати для засолювання капусти з урахуванням астрологічних підказок і народних прикмет – 8.11 (понеділок), 9.11 (вівторок), 11.11 (четвер).

Від приготування капустяного квашення в дні спадною місяця я вам раджу утриматися. Овочева закуска вийде м’яка і дуже кисла. Не підходить для засолювання овочів і день повного місяця.

Що потрібно для приготування листопадового квашення з капусти

Вибираючи для засолювання позднеспелую капусту, я віддаю перевагу цілим, красивим, круглим кочанам без ознак гниття. Особливо добре, якщо вони злегка схоплені морозцем. Такі екземпляри більш цукристі.

Для отримання страви я беру наступні інгредієнти:

  • капусту – 2 кг;
  • моркву – 1 крупний коренеплід;
  • кухонну сіль – 2 ст. л. без гірки;
  • лаврушки – 2 листочка;
  • горошини запашного перцю – кілька штук (на свій смак).

Квашу капусту я квашу тарі зі скла або дерева. Використовувати пластиковий або алюмінієвий посуд я не раджу. Закуска вийде несмачною.

Найзручніше використовувати для засолювання звичайну трилітрову банку. В ній овоч буде не тільки кваситься, але й потім зберігатися. Досить буде поставити ємність з готовою закускою на холод.

Алгоритм приготування закуски

Я готую цю корисну і дуже смачне овочеве блюдо наступним чином:

  1. Капусту мою. Обриваю шар зелених верхніх листків.
  2. Шаткую качан. Нарізка повинна складатися з смужок приблизно одного розміру (5х10 см).
  3. Морквину мию, чищу, тру на валикочарункової тертці.
  4. З’єдную капустяну нарізку з морквяної. Перемішую масу. При цьому злегка віджимають, щоб вона стала більш соковитою. Посипаю сіллю.
  5. Відставляю миску з капустяно-морквяної сумішшю в сторону на 10 хвилин. Потім ще раз перемішую її вміст.
  6. Перекладаю його в стерилізовану банку упереміш з перцем і лаврушкой. Втрамбовую.
  7. Накриваю ємність кришкою з пластику. Залишаю вдома в теплі на 2 дні.
  8. Кожен день протикаю капустяно-морквяну заготівлю довгою дерев’яною шпажкою для виведення скупчуються усередині неї газів. Якщо цього не робити, закуска вийде несмачною, горчащей.

Через кілька днів (від 3 до 5 діб) страва буде готове до вживання. Я подаю його до столу, присмачивши невеликою кількістю соняшникової олії і порізаної свіжої зеленню. Зберігати квашену закуску я вам раджу в холодильнику.